Ardahan İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği
DUYURU PDF Yazdır e-Posta
adsyb tarafından yazıldı.   
Perşembe, 21 Şubat 2019 13:44

Ardahan Dsyb başkanı sayın YUNUS BAYDAR Kamuoyuna Duyurulur:

Yetiştiricilerimizin 2018 yılı ilk dört aylık buzağılarına ait destekleme ödemeleri başta olmak üzere Mazot ve Gübre,Hububat ve Yem Bitkileri destekleme ödemeleri TC kimlik no sırasına göre aşağıdaki ilgili tarihlerde bakanlığımızca ziraat bankası aracılığı ile ödenecektir.
T.C.no Son hanesi 8 ve vergi kimlik no son hanesi :1-3-5-7-8-9 olanlar 22.02.2019 saat 18:00 dan sonra ödenecek.
T.C. no Son hanesi 4-6 ve vergi kimlik no son hanesi 4-6 olanlar 01.03.2019 saat 18:00 dan sonra ödenecek.
T.C.no Son hanesi 0-2 ve vergi kimlik no son hanesi 0-2 olanlar 08.03.2018 saat 18:00 dan sonra ödenecek.Üreten ve üretimde emeği geçen bütün üreticilerimize hayırlı olsun
Son Güncelleme: Perşembe, 21 Şubat 2019 13:52
 
haber PDF Yazdır e-Posta
adsyb tarafından yazıldı.   
Salı, 10 Ekim 2017 15:06

Devletin Düve Alım Desteği Yetiştiriciyi Sevindirdi

Türkiye'de, hayvan ihtiyacının yurt içinden karşılanması amacıyla başlatılan ve 31 ili kapsayan bir uygulamayla, hayvan kayıt sistemi TÜRKVET'e kayıtlı sığır işletmesi olan yetiştiricilere, en az 20, en fazla 200 baş düve alım bedelinin yüzde 30'u hibe olarak verileceği bildirildi.

GÜNAY NUH - Türkiye'de, hayvan ihtiyacının yurt içinden karşılanması amacıyla başlatılan ve 31 ili kapsayan bir uygulamayla, hayvan kayıt sistemi TÜRKVET'e kayıtlı sığır işletmesi olan yetiştiricilere, en az 20, en fazla 200 baş düve alım bedelinin yüzde 30'u hibe olarak verileceği bildirildi.

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı Yunus Baydar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca hayvan ihtiyacının yurt içinden karşılanması amacıyla üretici için destek amaçlı uygulama başlattığını anımsattı.

Bu uygulama ile yetiştiricilere düve alım desteği verileceğini bildiren Baydar, bakanlığın yaptığı ve 31 ili kapsayacak olan söz konusu desteğin, üreticiye önemli katkı sağlayacağına işaret etti.

Baydar, bu desteğin hayvancılık açısından çok önemli olduğunun altını çizerek, "Damızlık düve desteği verilecek olan ve mera hayvancılığı yapılan bu illerde zaten bakanlığın bir kısım destekleri var. Örneğin Ardahan ve diğer bazı illerde buzağı destekleri mevcut. Bu bölgelerimizde Simental ırkını, yani etçil ırkları yaygınlaştırmak istiyoruz. Bu açıdan baktığımızda düve alımı desteklemesi önemli bir kalem. Bizler olumlu görüyoruz." dedi.

Söz konusu destekten yararlanılabilmesi için müracaatların bir süre önce başladığını ve 10 Ekim'de sona ereceğini belirten Baydar, çok sayıda üreticinin destekten yararlanması için birlik olarak üreticiye destek verdiklerini kaydetti.

Baydar, yetiştiricilerin düve alım talebinin en az 20, en fazla 200 baştan oluşacağını belirterek, "Bu talepler 22 Kasım'dan itibaren değerlendirmeye alınacak. Değerlendirmelerden sonra ocak ayında ise hayvanların temini ve hibe ödemeleri gerçekleşecek. Bakanlığın belirlediği hibe oranı birim fiyatları üzerinde yüzde 30 olarak gerçekleşecek." ifadelerini kullandı.

Üreticinin, talebini TİGEM, Tarım Kredi Kooperatifleri, Üretici Merkez Birliği ve Gebe Düve Merkezlerinde karşılayabileceğini belirten Baydar, "Bu destek, özellikle Simental ve etçil hayvancılığın yaygınlaştırılması için önemli bir çalışma. Besi materyali yapan Doğu Anadolu'da da bu destek daha anlamlıdır. Belki tüm üreticilerimizin talebini bekleyemeyiz ama faaliyeti orta ölçekli olanların müracaat etmelerini isteriz." dedi.

Baydar, müracaatların il ve ilçe gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerince alındığını sözlerine ekledi.

"Çok iyi bir uygulama"

Hayvancılık yapan Ersin Ürker, damızlık düve desteğinin bölge hayvancılığı için olumlu bir destek olduğunu belirterek, "Aslında çok iyi bir uygulama. Henüz tam bilgi sahibi değilim. Yeterince bilgi sahibi olup, durumum el verirse ben de yararlanacağım." dedi.

Hibe desteği Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yetiştirici bölgesi olarak belirlenen AğrıArdahanArtvinBayburtBingölBitlisÇankırıÇorumElazığErzincanErzurumGiresunGümüşhaneIğdırKarsKastamonuKayseriKırşehirMalatyaMuşOrduRizeSamsunSivasŞırnakTokatTrabzonTunceliVanYozgat illerinin yanı sıra Şanlıurfa'da hayvan kayıt sistemi TÜRKVET'e kayıtlı sığır işletmelerini kapsıyor.

Söz konusu destek çerçevesinde bu illerdeki yetiştiricilere, en az 20 baş, en çok 200 baş düve alım bedelinin yüzde 30'u hibe olarak verilecek.

 
6.muhasebe toplantısı PDF Yazdır e-Posta
adsyb tarafından yazıldı.   
Salı, 16 Aralık 2014 11:09

6. MUHASEBE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

6. MUHASEBE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

DSC_0282

Son Güncelleme: Çarşamba, 26 Nisan 2017 07:22
Devamını oku...
 
haber PDF Yazdır e-Posta
adsyb tarafından yazıldı.   
Perşembe, 24 Ağustos 2017 12:35

Yeni Yönetim Kurulu Görevi Devir Aldı

 

Yeni Yönetim Kurulu Devir Teslim Töreninden Sonra İlk Toplantısını Gerçekleştirdi

Merkez Birliğinin 7. Olağan Genel Kurulunda seçilen Yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu üyeleri ile önceki Yönetim Kurulu Üyeleri ile devir teslim töreni için Merkez Birliğinde bir araya geldi.

Yeni Yönetim Kurulu Genel Başkanı Kamil ÖZCAN, Başkan Yardımcısı Veteriner Hekim Yunus BAYDAR, Muhasip Üye Mehmet ALDEMİR, Sekreter Üye Ercüment Serkan ÇELİKKAYA, Üyeler Tuncay AYTIN, Serhat VAYISOĞLU ve Hacı SELVİ, yeni Denetleme Kurulu üyeleri  Mehmet Sedat GÜNGÖR, Hasan Ahmet KIRLIOĞLU ve Cemal KARAKOÇ’un yanı sıra Merkez Birliği 2012-2017 dönemi Yönetim Kurulu Genel Başkanı Cemalettin ÖZDEN, Başkan Yardımcısı İlhan KÖTEN, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet YILMAZ, Edip YILDIZ, Nurhan DAYAN ve Yunus GÜZEL’in hazır bulunduğu devir teslim töreninde yeni Genel Başkan Sayın Kamil ÖZCAN tarafından önceki Genel Başkan Sayın Cemalettin ÖZDEN’e plaket takdim edildi. Törenin anısına topluca  aile fotoğrafı çektirildi. Törenin ardından yeni Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi. 

Hasım Değil Hısımız

Devir teslim töreni ve ilk toplantı sonrası önceki yönetime, gerçekleştirilen Genel Kurul için teşekkür eden TDSYMB Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Özcan “öncelikle Genel Kurulumuzun demokratik bir şekilde, herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan, Birliklerimize yakışan bir şekilde gerçekleşmiş olması hepimizi mutlu etmiştir. Genel Kurulumuzda da belirttiğim gibi; hepimiz öz kardeşiz, hasım değil hısımız. Şuandan itibaren Merkez Birliği, 81 İl Birliğinin temsil edildiği, sesine ses, gücüne güç kattığı bir anlayışta olacaktır. Genel Kurul bitti, yönetimi devraldık biraz dinlenelim düşüncesinde değiliz. Esas şimdi daha çok çalışacak, hayvancılığımızı ve birliklerimizi nasıl daha iyi duruma getiririz heyecanı ve çabası ile hareket edeceğiz. Bize, delegelerimiz teveccühleri ile emanetlerini teslim etti. Yönetim Kurulu olarak bu emanete en iyi şekilde sahip çıkacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Birlikler olarak sahaya hakimiz. Yetiştiricimizin, Birliklerimizin sorunlarını biliyoruz. Bu bilgileri Bakanlığımıza doğru bir şekilde aktaracağız. Bakanlığımız ve tüm İl Birlikleri arasında köprü olma vazifesini yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız.

Bir kez daha Merkez Birliği kurucu yönetiminden şu zamana kadar tüm Yönetim Kurullarımıza, Başkanlarımıza ve Genel Kurulumuzda bize oy versin vermesin tüm delegelerimize yürekten teşekkür ediyorum. Birlikte daha güçlüyüz” şeklinde konuştu. 
6.muhasebe toplantısı PDF Yazdır e-Posta
adsyb tarafından yazıldı.   
Salı, 16 Aralık 2014 11:04

6. MUHASEBE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

6. MUHASEBE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Damızlık Sığır Yetiştiricileri İl Birliklerinin Sorumlu Müdürleri ve muhasebeden sorumlu personellerine yönelik düzenlenen Muhasebe Eğitimi Toplantısı 9 – 11 Aralık 2014 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi.

Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin ÖZDEN’ in açılış konuşmasını yaptığı toplantıya Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu Üyelerinin yanı sıra Genel Sekreter Dr. Hüseyin VELİOĞLU, Teknik İşler Şube Müdürü Dr. Onur ŞAHİN, Muhasebe Personelleri Gülcan ÇETİN, Özlem ÖZCAN ve Çağrı BAYRAM katıldılar.

Toplantı çerçevesinde Yeminli Mali Müşavir Bülent ÜNER tarafından katılımcılara Bilanço ve Gelir Tablosu, Hizmet Üretim Tablosu, Kulak Küpesi Hizmet Maliyeti ile Suni Tohumlama Hizmet Üretim Maliyetlerinin Dağıtımı ile ilgili konular anlatıldı.

Programın ikinci günü Merkez Birliği Denetleme Kurulu Üyesi Yaşar KAHYA tarafından ise Kuruluş Belgesi, Genel Kurul ve Yönetim Kurulu kararları hakkında bilgi verilmesinin yanı sıra, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliklerinde Mali ve İdari Uygulamalar konulu sunum gerçekleştirildi. Aynı gün Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Hayvan Hayat Sigortaları Müdürü Orhan SARITEPE tarafından Hayvancılık Sigortaları Uygulamaları ile ilgili bilgi verildi.

Başarılı bir şekilde tamamlanan Eğitim Toplantısına katılan İl Birlik Başkanlarına, Sorumlu Müdürlere ve Muhasebe Personellerine teşekkür ederiz.

Fotoğraf arşivine buradan ulaşabilirsiniz.

 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 > 3